صفحه نخست / اخبار شهر / آتش نشانی اردستان فاقد امکانات لازم است

آتش نشانی اردستان فاقد امکانات لازم است

کاشان- ایرنا- شهردار اردستان گفت: آتش نشانی و خدمات ایمنی این شهر با کمبود نیرو و امکانات رو به رو می باشد و نیاز به توجهی ویژه دارد.

محسن حیدری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: آتش نشانی اردستان از نظر نیرو کمبود دارد و استخدام نیروی جدید منوط به برگزاری آزمون شده که زمان برگزاری آن مشخص نیست.
وی افزود: آتش نشانی اردستان فاقد نردبان است و اگر در ساختمان های مسکن مهر یا سایر واحدهای آپارتمانی چند طبقه حادثه ای رخ دهد، با مشکل رو به رو خواهیم شد.
حیدری اضافه کرد: مسئولان خرید آن را منوط به استفاده از یارانه دریافتی شهرداری ها کردند که با توجه به شرایط موجود، امکان خرید آن وجود ندارد.
وی با اشاره به عبور جاده ترانزیت از اردستان و بروز حادثه های گوناگون جاده ای در این شهرستان تصریح کرد: امکانات موجود آتش نشانی نمی تواند پاسخگوی نیازهای منطقه باشد و توسعه آموزش شهروندی، خرید تجهیزات امدادی و نردبان آتش نشانی، خرید موتورسیکلت آتش نشانی و ارتقای توانمندی نیروها اولویت های آتش نشانی اردستان است.
شهردار اردستان در ادامه از فرمانداری و بخشداری ها خواست تا با توجه به پراکندگی و فاصله زیاد روستاها، در ایجاد پایگاه های آتش نشانی در مرکز دهستان ها اقدام کنند.
وی با اشاره به نجات ۲۱۰ نفر، کمک رسانی به ۴۵ آسیب دیده و رها سازی ۵۰ مورد حیوان گفت: ۲۰۰ مورد آتش سوزی از مهر ۹۶ تا کنون در کنار ۷۰ مورد تصادف در حوزه خدماتی و ۱۱۰ مورد خارج از حوزه خدماتی تحت پوشش قرار گرفته است.
حیدری همچنین عنوان کرد: با توجه به خطرهای جاده ای، موقعیت اردستان و بروز افزون بر ۴۵۰ حادثه در سال نیازمند تشکیل سازمان مستقل آتش نشانی هستیم.
به گفته وی، آتش نشانی شهرداری اردستان دارای ۲ دستگاه خودرو، یک خودروی پیشرو و یک خودروی پشتیبان با ۶ نفر نیروی انسانی می باشد.
اردستان با جمعیت افزون بر ۱۶ هزار نفر در فاصله ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.

درباره مدیر سایت

خبر تصادفی

حضور شهرداران و بخشداران و مدیران عامل شرکت تعاونی شهرستانهای اردستان و نطنز در شهرداری بادرود 🔻تشکیل جلسات دوره ای تصمیم گیری در خصوص جانمایی محل دفن و بازیافت زباله در راستای ثبت شرکت پسماند مشترک شهرستان اردستان و نطنز.

حضور شهرداران و بخشداران و مدیران عامل شرکت تعاونی شهرستانهای اردستان و نطنز در شهرداری ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 11 = 20