صفحه نخست / اخبار شهر / رئیس عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان شرایط اردستان در موضوع بازآفرینی نسبت به کل استان اصفهان بهتر است

رئیس عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان شرایط اردستان در موضوع بازآفرینی نسبت به کل استان اصفهان بهتر است

منصور فخاران عصر امروز در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان اردستان در فرمانداری اظهار کرد: موضوع بازآفرینی از یکسال پیش در شهرستان اردستان آغاز شده است.

وی افزود: در موضوع بازآفرینی همه مسئولان و دستگاه ها به این نتیجه رسیده اند که باید برای محله ها و بافت های فرسوده کاری انجام شود.

رئیس عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در سنوات گذشته همیشه بر این باور بودیم که حاشیه شهرها را افزایش دهیم و دستگاه های خدماتی مجبور به خدمات رسانی به آنها شوند.

فخاران با بیان اینکه محدوده درونی شهرها که همه به آن علاقه ای وافر دارند را رها کرده و به حاشیه شهر پرداخته ایم، تصریح کرد: بعد از ۵۰ سال به این نتیجه رسیده اند که پرداختن به حاشیه های شهری اشتباه بوده و آنچه که داشیم را رها کرده ایم.

وی تاکید کرد: در محدوده شهرها تاسیسات زیر بنایی و همه موارد وجود داشته که با رها کردن آن تبدیل به به مکانهای فرسوده و رساندن آسیب های اجتماعی به مردم شده است.

رئیس عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: براساس دستور مقام معظم رهبری مبنی بر ورود به بافتهای فرسوده را آغاز و با یک بازنگری دستورالعمل آن ابلاغ شد و در قالب ستاد های بازآفرینی این کار را به اداره راه و شهرسازی محول کردند.

فخاران تصریح کرد: هدف از ستادهای بازآفرینی این بود که افراد عضو این ستاد را درگیر کار کنند که در گذشته شهرداری ها به تنهایی ورود پیدا می کردند که الان با همکاری همه ۲۷ دستگاه دولتی کار پیگیری می شود.

وی یادآوری کرد: در شهرستان کسی قرار نیست از بیرون کمک کند بلکه افراد ساکن در این شهرستان خود با بستر قانونی که فراهم است باید بازآفرینی را پیگیری کنند.

رئیس عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: سه شهر اردستان، زواره و مهاباد برای محله های بافت فرسوده باید یکی را به عنوان الگو در نظر گرفته و به عنوان الگوی هدف روی آن کار کنند.

شرایط اردستان در موضوع بازآفرینی نسبت به کل استان اصفهان بهتر است

فرماندار اردستان در ادامه جلسه اظهار کرد: شرایط اردستان در موضوع بازآفرینی نسبت به کل استان بهتر است و تعامل خوبی بین دستگاه های مربوطه وجود دارد.

وی افزود: موضوع بازآفرینی در شهرستان اردستان علارغم جلسات متعددی که انجام شده است منتها حقیقت مطلب برای دستگاه های مجری جا نیفتاده است.

حمید رضا تأملی گفت: در شهرستان اردستان برای فعالیت های مشترک مشکل خاصی را نداریم و همه پای کار آماده هستند.

فرماندار اردستان با بیان اینکه فرآیندی که در این پروژه مشخص و بطور خاص مطرح شده، تصریح کرد: آنچه که مسلم است با شرایط واقعی که قرار بوده تبیین شود برای عملکرد دستگاه ها همخوانی نداشته است.

وی تاکید کرد: تکلیف دستگاه های زیربنایی شهرستان مشخص بوده و همکاریهای مشترک در ادامه طرح بازآفرینی رقم خواهد خورد.

تأملی خاطرنشان کرد: جمعیت زیادی از مدیران در جلسه ستاد بازآفرینی عضو هستند و با همه این جلسات در خصوص محوطه مسجد جامع هنوز به میراث فرهنگی ابلاغی انجام نشده است.

فرماندار اردستان تصریح کرد: با توجه به ۲۳ جلسه بازآفرینی در شهرستان اردستان، اما تا کنون در استان اصفهان فقط سه جلسه بازآفرینی انجام شده است .

طرح بازآفرینی در اردستان به عنوان یک طرح پیشتاز انجام شده است

شهردار اردستان در ادامه جلسه اظهار کرد: باز آفرینی شهرستان اردستان در یک اقدام مشترک در حال انجام بوده و در واقع یک کار نو و مثبتی برای شهرستان خواهد بود.

محسن حیدری گفت: در شهر اردستان طرح بازآفرینی به عنوان یک طرح پیشتاز انجام شده و پنج محور را در نظر گرفته ایم که عبارت است از مسجد جامع و معابر اطراف آن، قنات دو طبقه، محله راهمیان و مسجد خسرو، مسجد ملایعقوب و مسجد امام حسن که طرح مسجد جامع و اطراف آن از بعد موارد و ارتباطات مردمی با استقبال خوبی همراه بوده است.

شهردار اردستان با بیان اینکه اتفاقی که لازم است گفته شود اینکه پروژه با جدیت آغاز شده و تعطیل نشده است و به عنوان یک طرح پیشتاز در حال انجام است، تصریح کرد: شرکت مشاور و مجری طرح هر سه شهر اردستان، زواره و مهاباد را در دست دارند تا از مرداماه طرح زواره هم استارت بخورد.

وی تاکید کردک از زمان آغاز طرح های بازآفرینی در محله های مورد نظر شهرستان اردستان موجی از امید در دل مردم ایجاد شده که شاهد رونق این محله ها خواهیم بود.

درباره مدیر سایت

خبر تصادفی

حضور شهرداران و بخشداران و مدیران عامل شرکت تعاونی شهرستانهای اردستان و نطنز در شهرداری بادرود 🔻تشکیل جلسات دوره ای تصمیم گیری در خصوص جانمایی محل دفن و بازیافت زباله در راستای ثبت شرکت پسماند مشترک شهرستان اردستان و نطنز.

حضور شهرداران و بخشداران و مدیران عامل شرکت تعاونی شهرستانهای اردستان و نطنز در شهرداری ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

45 − = 38