صفحه نخست / اخبار شهر / شهرزیرزمینی،کاروانسرای جنب مسجد جامع،دخمه زرتشتیان(برج خاموشان) ،موزه مردم شناسی از جمله پتانسیلهای بالقوه گردشگری شهر اردستان است.

شهرزیرزمینی،کاروانسرای جنب مسجد جامع،دخمه زرتشتیان(برج خاموشان) ،موزه مردم شناسی از جمله پتانسیلهای بالقوه گردشگری شهر اردستان است.

شهردار اردستان با اشاره به پتانسیلهای بالفعل گردشگری اردستان از جمله عجیب ترین قنات دوطبقه جهان،مسجدجامع هزارساله،مسجد خسرو ،مسجد ملایعقوب،آب انبارهای سطح شهر،قناتهای جاری سطح شهر از جمله ارونه و چندین و چند بنای دیگر که میتواند صنعت گردشگری شهر اردستان را در سطح جهان متحول نماید از مسئولین کشوری و استانی درخواست داشتند در راستای احقاق حق این شهر به جهت احیا و مرمت کاروانسرای جنب مسجد جامع، شهر زیرزمینی امیر اویس که میتواند بزرگترین شهرزیرزمینی ایران لقب گیرد، دخمه زرتشتیان(برج خاموشان) و موزه مردم شناسی شهر مجوزهای حفاری و کاوش لازم را صادر نموده و همچنین اعتبار لازم را نیز اختصاص دهند.
ایشان در ادامه با اشاره به قرارگرفتن شهر اردستان در مسیر جاده ابریشم امکان قدمت بیش از هفت هزارسال را دور از انتظار ندانسته و خواستار بررسی مسئولین گردید.
محسن حیدری در پایان از کلیه سرمایه گذاران در بخش گردشگری دعوت نمود ضمن مطالعه فرصتهای سرمایه گذاری در این شهر امکان تسریع در تعالی شهر را با مشارکت خویش فراهم آورند.

درباره مدیر سایت

خبر تصادفی

حضور شهرداران و بخشداران و مدیران عامل شرکت تعاونی شهرستانهای اردستان و نطنز در شهرداری بادرود 🔻تشکیل جلسات دوره ای تصمیم گیری در خصوص جانمایی محل دفن و بازیافت زباله در راستای ثبت شرکت پسماند مشترک شهرستان اردستان و نطنز.

حضور شهرداران و بخشداران و مدیران عامل شرکت تعاونی شهرستانهای اردستان و نطنز در شهرداری ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 4 =